Velký okruh tajuplným Islandem s milým překvapením

Island, Island

Typ ubytování:

Hotel

Typ zájezdu:

Poznávací

Strava:

Polopenze

Vybavení:

Doprava:

Letecká

Pokud máte zájem o tento zájezd, vyberte si termín a spočítejte cenu.

cena již od: 61 990,- Kč


Popis hotelu

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet ve večerních hodinách z Prahy, přílet kolem půlnoci do KEFLAVÍKU (1), transfer do REKJAVÍKU, ubytování v hotelu.

2. den: Snídaně, odjezd do ÞINGVELLIRU(2), národní památky Islandu, kde byl roku 930 založen nejstarší parlament na světě, který se zde scházel každoročně až do roku 1798, dále přejezd k aktivnímu gejzíru STROKKUR(3), který každých 5 – 10 min. tryská do výšky 30 m, pokračování k mohutným vodopádům GULLFOSS (4). Dále k jednomu z nejvyšších vodopádů SELJALANDSFOSS 65 m (5), kde lze vstoupit až za „záclonu“, dále k mohutnému vodopádu SKÓGAFOSS 62 m (6), navečer prohlídka přírodní a ptačí rezervace DYRHÓLAEY (7) s bizarními skalními útvary, ubytování v KIRKJUBÆJARKLAUSTURU (8), večeře.

 

3. den: Snídaně, odjezd k nejznámějšímu ledovcovému jezeru JÖKULSÁRLÓN (9)

a možnost plavby po jezeře nebo procházky kolem jezera, dále zajímavou krajinou mezi mořem a horami, které se také nazývají Alpami východního Islandu a patří ke geologicky nejstarším částem ostrova. Trasa pokračuje kolem žlabovitého jezera LOGURINN (10), které je 30 km dlouhé a 112 m hluboké (dno jezera leží 92 m pod hladinou moře), 90 minutová procházka k vodopádům LITLANESFOSS (11) a HENGIFOSS (12), který je svojí výškou 118 m třetí nejvyšší na Islandu. Večer ubytování v EGILSSTAĐIRU (13), večeře.

 

4. den: Snídaně, příjezd k nejmohutnějšímu vodopádu DETIFOSS (14), dále přejezd ke kaňonu ÁSBYRGI (15), kde se nachází krásný a mohutný skalní útvar vysvětlovaný jako otisk podkovy bájného Odinova koně, odpoledne dvouhodinová vycházka údolím VESTURDALUR (16) přes Hljóthaklettar k nejbarevnějšímu vulkánu Islandu RAUTHHÓLAR, odkud je dokonalý výhled na kaňon JÖKULSÁ. Trasa vycházky vede vulkanickým průlomem, který vytvořila ledovcová řeka, čedičové sloupy uspořádané do paprsčitých tvarů opět vznikly prudkým ochlazováním lávy. Večer ubytování v HUSAVÍKU (17), večeře. Po večeři možnost fakultativního výletu, pozorování velryb na moři - 3,5 hod. nebo návštěva místní typické restaurace.

 

5. den: Snídaně, přejezd k jezeru MÝVATN (18), které leží na západním okraji aktivního vulkanického pásma, proto v jeho okolí najdeme mnoho různých geologických jevů. Dopoledne vycházka (2 hodiny) na vulkanickou horu NÁMAFJALL (19), odkud je nádherný výhled na syčící a bublající bahenní sopky a solfatary a na okolní sopečnou krajinu, odpoledne možnost dvouhodinový výstup na horu KRAFLA (20), Navečer odjezd zpět do Husavíku (17),(21). Ubytování, večeře.

I. TAJEMSTVÍ: v závěru dne nás čeká příjemné překvapení – instrukce v průběhu výletu.

6. den: Snídaně, přejezd k jezeru MÝVAT, 1.5 hodinová vycházka ke kráterovému jezeru VÍTI (22) a k solfatarám, které bublají ve svahu LEIRHNJÚKURU (23). Zde se nachází jedno z nejmladších lávových polí na Islandu. Odpoledne krátká vycházka zajímavými lávovými útvary v DIMMUBORGIRU (24) a při cestě do Akureyri zastávka u vodopádu GOĐAFOSS (25). Večer ubytování v AKUREYRI (26), večeře.

II. TAJEMSTVÍ: po obědě nás čeká druhé překvapení, netušené a velmi milé – instrukce až na místě.

7. den: Snídaně, krátká prohlídka města AKUREYRI, kostel, botanická zahrada, přejezd do skanzenu v GLAUMBÆRU (27), v němž je možno vidět, jak Islanďané žili v minulých stoletích, průjezd zajímavou krajinou mezi mnoha farmami k DEILDARTUNGUHVERU (28), největšímu evropskému zřídlu vařící vody – 200 l/sek., a dále do REYKHOLTU (29), jednoho z nejslavnějších míst v islandské historii, kde žil nejznámější středověký spisovatel S. Sturluson. Zastávka je též u atraktivních vodopádů HRAUNAFOSSAR (30), které protékají lávovým polem do ledovcové řeky Hvíty a odjezd do Reykjavíku. Večer ubytování v REYKJAVÍKU (31), večeře.

 

8. den: Snídaně, prohlídka nejsevernější metropole na světě, katedrála, radnice, parlament, Perlan atd. Ve večerních hodinách odjezd do MODRÉ LAGUNY – koupání, cca 22.00 hod transfer na letiště a odlet z Keflavíku kolem půlnoci zpět do Prahy.

 

9. den: Přílet v ranních hodinách cca 6.30 do Prahy.

Změna programu dle klimatických podmínek vyhrazena.


Termíny zájezdu

Termín dovolené Cena za osobu

CENA ZAHRNUJE:

leteckou dopravu se společností ČSA se všemi taxami a poplatky, 7x ubytování v hotelech 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 7x snídaně švédské stoly, 6x večeře servírované, klimatizovaný autobus po celou cestu ostrovem projedeme cca 2400 km, krásný program při kterém poznáme přírodu a život tohoto tajuplného ostrova v doprovodu profesionálního průvodce pana Vladimíra Černého, autora knihy ISLAND vydané v roce 2010, 2. vydání v roce 2018, zákonné pojištění CK Aša proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE:

vstupy (ledovcové jezero 500 Kč, pozorování velryb 1200 Kč, skanzen Glaumbaer 200 Kč, Modrá laguna 1000 Kč), komplexní cestovní pojištění lze zajistit v CK za 620 Kč od pojišťovny Uniqa včetně stornopoplatku, případný příplatek za jednolůžkový pokoj 13 990 – 15 990 Kč, dle hotelu

 

NÁSTUPNÍ MÍSTO:

Letiště Václava Havla v Praze

 

UPOZORNĚNÍ:

Jedeme do míst, kde je bohužel nevyzpytatelné počasí a přírodní terén. Proto doporučujeme s sebou nepromokavou bundu a kalhoty, pevné nepromokavé boty nebo holínky, čepici nebo šátek a sluneční brýle.


Kalkulace ceny zájezdu

Termín ke kalkulaci

Cena (Kč) Počet Cena celkem
Cena za osobu 0,- Kč 0,- Kč

Kalkulace je nastavena pro výpočet pouze jednoho zájezdu - pokud máte zájem o více variant nebo více apartmánů/pokojů stejného typu, stačí, když nám to jednoduše napíšete při rezervaci do poznámky

Celková odhadovaná
cena zájezduKonečná cena se může mírně lišit
a bude Vám potvrzena naším pracovníkem.