Sicílie

Itálie, Sicílie

Typ ubytování:

Hotel

Typ zájezdu:

Poznávací

Strava:

Polopenze

Vybavení:

Doprava:

Letecká

Pokud máte zájem o tento zájezd, vyberte si termín a spočítejte cenu.

cena již od: 26 031,- Kč


Informace k zájezdu

1. den: letecky z Prahy do Katánie. Po příletu okružní vyhlídková jízda druhým největším sicilským městem s krátkou zastávkou v centru. Trans­fer do hotelu v Giardini Naxos, ubytování, volný čas, večeře.
2. den: neopakovatelný zážitek z výletu za dominantou ostrova - nej­vyšší evropskou činnou sopku Etnu. Výjezd po jižním úbočí přes městečko Nicolosi s fascinující přeměnou okolní krajiny, postupná proměna scené­rie z bujné vegetace s přibývající nadmořskou výškou na měsíční krajinu. Okolo kráterů Monti Rossi do nadmořské výšky 1980 m, prohlídka kráte­rů Silvestri, pokračování po východním úbočí do oblasti Monti Sartorius (pěší túra cca 2 hod., obtížnost lehká), na závěr prohlídka severní strany v poklidné oblasti Piano Prevenzana. Na zpáteční cestě zastávka v měs­tečku Linguaglossa.
3. den: dopolední návštěva pohádkové Taorminy – nejkrásnějšího si­cilského městečka položeného v nadmořské výšce 350 m, které okouzlí každého návštěvníka. Možnost posezení v některé z kaváren s překrás­ným výhledem na moře, procházky malebnými uličkami zdobenými pes­trobarevnými květy a středověkými památkami, individuální návštěvy řeckého amfiteátru, nákupů místní keramiky, suvenýrů, bylinek a koření. Volný čas, odpoledne přejezd po stopách filmového Kmotra do horské vesničky Savona, která patří k nejmalebnějším italským vesničkám. Pro­cházka historickým centrem, okolo filmem proslulého kostela San Nicolo a baru Vitelli.
4. den: volné dopoledne, odpolední výlet do unikátní soutěsky Alcanta­ra tvořené z černých lávových stěn až 50 m vysokých s chladivou křišťálo­vě průzračnou vodou stejnojmenné říčky. Přejezd na prohlídku horského městečka Castiglione di Sicilia, procházka úzkými uličkami, náměstím dlážděným lávovými kameny.
5. den: volný den, možnost fakultativního výletu do Palerma nebo na Liparské ostrovy s návštěvou ostrova Vulcano (s anglickým, německým nebo italským průvodcem).
6. den: přejezd do rodiště Archimeda – starobylých Syrakus, prohlídka archeologického parku, ve kterém se nachází největší řecké divadlo na Sicílii, přejezd do starého města Ortigia, které je stejně jako archeologický park zapsáno na seznamu UNESCO. Procházka úzkými uličkami, mezi sta­rými domy, kostely, kavárničkami – to vše obklopené mořem a s domi­nujícím chrámem Duomo Santa Maria delle Collone. Přejezd do jednoho z nejlépe zachovalých barokních městeček Noto, s ojedinělou medově žlutou architekturou staveb ze světlého vápence. Po prohlídce přejezd na ubytování v oblasti Modica.
7. den: návštěva barokních městeček UNESCO Modica a Ragusa Ibla. Kromě krásných památek je Modica vyhlášena tradiční výrobou čoko­lády – možnost ochutnávky a nákupu v některém z četných obchůdků. Ragusa Ilba se pyšní překrásným historickým barokním centrem, znovu vystavěnými po ničivém sicilském zemětřesení r. 1693.
8. den: odjezd do Katánie, zastávka na rybím trhu – přejezd na letiště, odlet do Prahy.

Pořadatelem zájezdu je CK Amico travel, s.r.o.


Termíny zájezdu

Termín dovolené osoba v 1/2 pokoji osoba na přistýlce
30.5.2020
6.6.2020
27 990,- Kč
26 031,- Kč
27 990,- Kč Rezervovat
26.9.2020
3.10.2020
27 990,- Kč
26 031,- Kč
27 990,- Kč Rezervovat

Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha – Katánie – Praha, transfer letiště – hotel – letiště, 7x ubytování se polopenzí ve 3* hotelu (5 nocí v Giardini Naxos, 2 noci v obl. Noto/Modica), průvodce, výlety dle pro­gramu, zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje: příplatek za jednolůžkový pokoj (4 990 Kč), vstupy (cca 50 Eur), fakultativní výlety, pobytovou taxu (cca 1,50 Eur/os./noc – Giardini Naxos, 2 Eur/os./noc – obl. Noto/Modica), pojištění.

Cena fakultativních výletů (orientační):

Palermo : 55 Eur/os.

Liparské ostrovy a Vulcano: 75 Eur/os.

Minimální počet účastníků:15 os., změna programu vyhrazena.


Kalkulace ceny zájezdu

Termín ke kalkulaci

Cena (Kč) Počet Cena celkem
osoba v 1/2 pokoji 26 031,- Kč 0,- Kč
osoba na přistýlce 27 990,- Kč 0,- Kč

Kalkulace je nastavena pro výpočet pouze jednoho zájezdu - pokud máte zájem o více variant nebo více apartmánů/pokojů stejného typu, stačí, když nám to jednoduše napíšete při rezervaci do poznámky

Celková odhadovaná
cena zájezduKonečná cena se může mírně lišit
a bude Vám potvrzena naším pracovníkem.