To nejlepší z Rakouska

Rakousko, Okruh Rakouskem

Typ ubytování:

Hotel

Typ zájezdu:

Poznávací

Strava:

Polopenze

Vybavení:

Doprava:

Autobusová

Pokud máte zájem o tento zájezd, vyberte si termín a spočítejte cenu.

cena již od: 3 990,- Kč


Popis hotelu

K jezerům, vodopádům, do údolí alpských hor, malebných měst a upravených vesniček

1. den: Odjezd z České republiky v časných ranních hodinách. Dopoledne zastávka v městečku MONDSEE. Procházka, nebo projížďka vláčkem do centra Prohlídka katedrály Sv. Michala a přístaviště u jezera Mondsee. Poté přejedeme do oblasti Salzburku a německého BERCHTESGADEN, kde navštívíme známé „HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO“ (1834 m n. m.) umístěné v horské oblasti s překrásnými pohledy na okolní Alpy. Zastavíme se u nedalekého jezera KÖNIGSEE, kde si prohlédneme ulici plnou suvenýrů s možností nákupu a přístaviště u jezera. Dále zavítáme do známého rakouského turistického městečka LOFERU. Po procházce tímto malebným městem následuje odjezd do MAISHOFENU na ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

2. den: po snídaně krátce navštívíme místní MLÉKÁRNU PINZGAU, kde budete moci ochutnat místní sýry. Možnost nákupu. Dále průjezd známým údolím KAPRUNNER TAL, kde se nachází mohutné vodní dílo tří přehrad až ve výšce 2040 m.n.m. Na místo se dostaneme tunely, horskou krajinou, místními busy a největším, otevřeným výtahem světa pro 185 osob jedoucím po svahu. Shlédneme zajímavé technické vymoženosti a úchvatné přírodní scenérie. Pokračovat v programu budeme k soutěsce SIGMUND-THUN KLAMM, kterou vytvořila cca 14000 let říčka vytékající z KLAMMSKÉHO JEZERA. Jedná se o 320 metrů dlouhou cestu po dřevěných schodech podél stěny soutěsky nad dravou říčkou. Poté odjezd do romantického údolí VYSOKÝCH TAURŮ, na jehož konci jsou mohutné KRIMMELSKÉ VODOPÁDY. Podél této kaskády vodopádů řeky Ache (3,5 km) se můžete vydat pěšky nebo minibusem. Před návratem na ubytování navštívíme městečko ZELL AM SEE (platí pro 3denní program) a jeho přilehlé jezero. Ubytování, večeře, nocleh.

3. /4. odjezdový den: po snídaně odjezd do západní části DACHSTEINSKÉHO MASIVU, přes malebné rakouské vesničky, romantickou přírodou k horskému jezeru GOSSAUSEE pod ledovcem DACHSTEIN. Procházka podél jezera (1 hod.) nebo výjezd lanovkou na okolní vrcholky Zwieselam (1587 m n. m.). Dále návštěva světoznámého městečka HALLSTATT, ležícího nad stejnojmenným ledovcovým jezerem, po kterém se můžeme
projet lodí. Po prohlídce tohoto rakouského klenotu se vydáme zpět do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách (cca do 21:00 hod do Prahy a svozem z Českých Budějovic do Brna či Plzně cca do 21:00 hod).

3. den*: (platí jen pro 4 denní program 3.7.-6.7.) Po snídani odjezd do oblasti KAPRUNSKÉHO MASIVU, kde vyjedeme lanovkou do výše 1800 m nebo 3000 m na vrchol ledovce. Při zastávkách a z vyhlídek můžeme
vidět vrcholky Vysokých Taurů, zelená údolí, a při troše štěstí potkáme i kamzíky nebo sviště. Odpoledne následuje turistický program zaměřený na odpočinek a relaxaci. Například procházky na okolní vrcholky ZELL AM SEE nebo MAISHOFENU v kombinaci lanovky a pěší túry. Možnost procházky kolem Zellerského jezera nebo koupání v termálním komplexu Tauern Spa s několika bazény, vířivkami, proudy, saunami, atd. Před návratem na ubytování krátce navštívíme městečko ZELL AM SEE. Projdeme se historickým centrem a zavítáme k malebnému, stejnojmennému jezeru. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.


Termíny zájezdu

Termín dovolené Cena za osobu

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 2x/3x ubytování v hotelu nebo depandanci s polopenzí, průvodce a služby CK, zákonné pojištění CK Osvěta.

Fakultativní příplatky: pokoj se sprchou/WC 800,- /os./*1000,-Kč/os., jednolůžkový pokoj 800,- /*1000,-, cestovní pojištění Allianz 108,- /os./*144,- /os.

Doporučené kapesné: 3 dny cca 70 €/4 dny cca 130 € (např. doprava busem na Orlí Hnízdo, lanovky, vodopády, termální park, Kaprun,přehrady, atd.)

Odjezdy: Praha, Žebrák, Beroun, Hořovice, Příbram, Písek, České Budějovice. Výstupní místa: po trase České Budějovice, Písek, Praha, dále svoz z Českých Budějovic do Tábora, Pelhřimova, Jihlavy, Brna nebo do Plzně za příplatek 500,-/os.: nástup Brno / výstup Praha (výstup v Brně není možný), Jihlava, Humpolec, Pelhřimov, Pardubice, Hradec Králové, Tábor, Plzeň

Minimální počet účastníků: 35


Kalkulace ceny zájezdu

Termín ke kalkulaci

Cena (Kč) Počet Cena celkem
Cena za osobu 0,- Kč 0,- Kč

Kalkulace je nastavena pro výpočet pouze jednoho zájezdu - pokud máte zájem o více variant nebo více apartmánů/pokojů stejného typu, stačí, když nám to jednoduše napíšete při rezervaci do poznámky

Celková odhadovaná
cena zájezduKonečná cena se může mírně lišit
a bude Vám potvrzena naším pracovníkem.