Nepál s trekem pod Mount Everest

Nepál, Nepál

Typ ubytování:

Hotel

Typ zájezdu:

Poznávací

Strava:

Vlastní

Vybavení:

Doprava:

Letecká

Pokud máte zájem o tento zájezd, vyberte si termín a spočítejte cenu.

cena již od: 49 900,- Kč


Informace k zájezdu

Himálaje jsou magické hory ukrývající nejvyšší horu světa a mnoho dalších úchvatných míst. Nejlepší možnost na jejich poznání je návštěva Nepálu. Neuvěřitelná atmosféra centra Káthmándú kombinovaná s nenáročným trekem do hor nabízí neuvěřitelné množství zážitků. Výstup do Namche Bazaru, který je centrem šerpského národa otevře nejen výhledy na Mount Everest a nádhernou Ama Dablam, ale také srdce a duši každého cestovatele. Nepál a Himálaj stojí za trochu námahy a navždy se zapíší do paměti.

1. – 2. den: Letecký přesun do Káthmándú v Nepálu, ubytování a sezná mení s městem.

3. den: Celodenní prohlídka Káthmándú, čtvrť Thamel s neuvěřitelným ruchem na ulicích, posvátné spalovací gháty Pašupatináth na řece Bagmatí, buddhistický „opičí“ chrám Svajambhunáth, barevné a voňavé tržnice, slavné náměstí Durbar Square a další památky města. Nocleh v Káthmándú.

4. den: Letecký přesun do Lukly v těsné blízkosti Himálaje. Seznámení s městem, setkání s nosiči a nástup na trek do hor. První úsek prochází několika vesničkami, přes mosty překonává několik řek a potoků a končí v horské vesnici Phakding. Celková délka je 9 km, 500 m stoupání a 700m klesání, většina po upravených cestách a kamenných schodech. Nocleh v horské lodži.

5. den: Celodenní pěší trasa podél řeky Dudh Kosi do Namche Bazaru.Trasa se zvedá nahoru, prochází mezi malými políčky, vesničkami s lodžemi a možností občerstvení. Cestou několikrát přechází řeku přes mosty s úchvatným pohledem do údolí. A na závěr první dechberoucí pohled na Mount Everest. Cíl cesty, Namche Bazar je horské středisko Šerpů a výchozí bod na Mount Everest. Celková délka celodenní trasy je 11 km, 1200 m stoupání a 500 m klesání. Nocleh v horské lodži.

6. – 7. den: Dvoudenní pobyt v Namche Bazaru s možností relaxace a pěších treků různé délky a náročnosti. Vesnice Khunde a Kumchung s proslavenou Hillaryho školou, horská buddhistická gompa s yettiho, skalpem. Trek do vesnic Thamo a Thame, nebo po stezce směr Everest až do Tengboche. Možností je mnoho a trasy jsou náročností opravdu pro každého. A výhledy na Mount Everest, Ama Dablam, Lhotse i samotný Namche Bazar umocní neuvěřitelný zážitek z Himálaje. Nocleh v horské lodži.

8. den: Celodenní sestup zpět do Lukly. Trasa vede po stejné cestě, jako výstup nahoru a má délku 20 km. Odpoledne volno v Lukle s možnosí nákupů a skvělé večeře v místní restauraci. Nocleh v Lukle.

9. den: Letecký přesun z Lukly zpět do Káthmándú, odpoledne volno na relaxaci. Nocleh v Káthmándú.

10. den: Celý den volno v Káthmándú, fakultativně možnost vyhlídkového letu k Mount Everestu, nebo návštěva bývalého královského města Pátan. Tento den je rezervní pro případ zpoždění letu z Lukly.

11. den: Prohlídka bývalého královského města Bakthapur, náměstí Durbar Square, královský palác se Zlatou bránou, náměstí Taumadhi Square, nejvyšší nepálská pagoda Nyatapola Temple a okolní uličky s ne opakovatelnou atmosférou. Odpoledne přejezd do Nagarkotu a nocleh.

12. den: Ráno nádherný východ slunce nad pohořím Himálaje a návrat zpět do Káthmándú. Poslední volný den ve městě a rozloučení s nezapomenutelnou atmosférou Nepálu. Večerní nebo ranní odlet zpět.

13. den: Přílet do Prahy.


Termíny zájezdu

Termín dovolené 1. a 2. dospělá osoba

Cena zahrnuje: leteckou dopravu do Káthmándú a zpět, místní přeletKáthmándú–Lukla–Káthmándú, veškerou místní dopravu (pronajatá vozidla, rikša), ubytování v Káthmándú v turistickém hotelu, během treku v horských lodžích, trekový permit, služby nosičů, českého průvodce, zákonné pojištění CK Oceán.

Cena nezahrnuje: vízum do Nepálu 25 USD, stravování, spropitné, fakultativní výlety, vstupy mimo program a pojištění.

Minimální počet účastníků: 15 os., změna programu vyhrazena.


Kalkulace ceny zájezdu

Termín ke kalkulaci

Cena (Kč) Počet Cena celkem
1. a 2. dospělá osoba 0,- Kč 0,- Kč

Kalkulace je nastavena pro výpočet pouze jednoho zájezdu - pokud máte zájem o více variant nebo více apartmánů/pokojů stejného typu, stačí, když nám to jednoduše napíšete při rezervaci do poznámky

Celková odhadovaná
cena zájezduKonečná cena se může mírně lišit
a bude Vám potvrzena naším pracovníkem.