Madeira

Portugalsko, Madeira

Typ ubytování:

Hotel

Typ zájezdu:

Poznávací

Strava:

Snídaně

Vybavení:

Doprava:

Letecká

Pokud máte zájem o tento zájezd, vyberte si termín a spočítejte cenu.

cena již od: 26 961,- Kč


Informace k zájezdu

1. den: letecky z Prahy do Funchalu. Po příletu transfer do hotelu, uby­tování. Ve večerních hodinách společná večeře v tradiční „fado“ restauraci ve „Starém městě“. Fado je typický portugalský hudební žánr, který se datuje až do 19. století, námětem písní (doprovázených na kytaru nebo akordeon) od kterého vzešel i jeho název, je „osud“ – traduje se, že vznikl v dobách mořeplaveckých výprav, kdy fado stejně tak jako dnes, zpívaly především ženy – těžce zkoušené osudem, kdy tesknily po svých man­želích námořnících. Podávat se bude místní specialita – ryba Espetada (voda, víno, káva a dezert).
2. den: pěší procházka s průvodcem do centra města, prohlídka nejma­lebnějších zákoutí a nejvýznamnějších památek, kterým jednoznačně vévodí Katedrála da Sé, návštěva sklepů madeirského vína spojená s ochutnávkou (vstupné v ceně) a tradičního místního trhu Mercado das Lavradores s pestrou nabídkou lokálních produktů – ovoce, květin, ryb a výrobků z proutí. Volný čas ve městě – možnost individuálně navštívit květinové zahrady – Botanickou zahradu se zahradou orchidejí, Tropické zahrady na Monte – dostupné lanovkou z centra města.
3. den: celodenní výlet severozápadním pobřežím ostrova začíná zastáv­kou na vyhlídce Pico da Torre s překrásným výhledem na oceán, hlavní město Funchal a rybářskou vesničku Camara da Lobos (některý z míst­ních barů doporučujeme individuálně navštívit ve večerních hodinách), přejezd malebnou krajinou banánových plantáží a terasovitých políček na druhý nejvyšší útes v Evropě Cabo Girao – zastávka u vyhlídky, přes údolí divoké řeky Ribera Brava se stoupáním až na vyhlídkový bod En­cumeada, ze kterého při příznivém počasí je možnost vidět jak jižní, tak severní pobřeží ostrova. Cestou v horské usedlosti Serra d´Aqua ochut­návka (v ceně) tradičního nápoje „poncha“ (rum s cukrové třtiny s me­dem a citrónem) oblíbeného mezi místními rybáři, kteří se jím zahřívali při svých nočních lodních výpravách. Vyhlídková trasa na severní pobřeží, přes malebné městečko Sao Vicente k vyhlášeným lávovým bazénům v Porto Moniz. Volný čas na koupání (vstup cca 3 EUR/os.) Zpáteční cesta nás zavede přes náhorní plošinu Paul da Serra pod Encumeadu do místa zvaného Bica de Cana – možnost krátké procházky na panoramatickou vyhlídku. Následuje pozdní společný oběd v přírodě s další ostrovní spe­cialitou zvanou „Espada“ (v ceně) – maso pečené na vavřínovém špízu (domácí chléb, brambory, salát, víno a ovoce). V případě nepříznivého počasí bude oběd podáván ve stejnojmenném hotelu Encumeada.
4. den: volný den, možnost fakultativního výletu s průvodcem po levádě s krásnými výhledy na oceán na jižním pobřeží: leváda Quinta Grande - Boa Morte vedoucí nedotčenou krajinou s bujnou vegetací s výhledy na rustikální vesničky a terasovitá políčka (cca 7,5 km, obtížnost lehká). Zastávka na vyhlídce západního mysu Ponta do Pargo, přejezd do Calhe­ty – s krátkou návštěvou původní továrny na zpracování cukrové třtiny a v případě příznivého počasí možnost koupání na jedné z mála písčitých pláží na ostrově.
5. den: celodenní výlet do Údolí jeptišek – kráteru Curral das Freiras. Za­stávka na panoramatické vyhlídce Eira do Serrado. Pohodová procházka po levádě Faja Escura v údolí (cca 2,5 km, obtížnost lehká), na zpáteční cestě do městečka ochutnávka likéru z višní zvaného „ginja“ (v ceně). Cestou zpět do Funchalu zastávka na lehký oběd (v ceně) – specialitu zdejšího kraje bohatého na stromy kaštanu = polévku z kaštanů (chléb, víno, káva a dezert). Návštěva vyhlášené zahrady orchidejí Quinta da Boa Vista (vstupné v ceně).
6. den: volný den, možnost fakultativního výletu na severozápad ostro­va: celodenní výlet na třetí nejvyšší bod ostrova Pico do Arieiro – zastávka u vyhlídky, cesta lemovaná třetihorními vavřínovými lesy k pstruží farmě, odkud vede krátká procházka na vyhlídku Balcoes, která rozhodně musí být odměněna ještě jednou ochutnávkou ponchi (v ceně). Trasa dále vede do městečka Santana za jedním z nejtypičtějších symbolů ostrova – ba­revnými domky se slaměnou střechou. Společný oběd (v ceně výletu), na zpáteční cestě zastávka na nejvýchodnějším cípu ostrova – mysu Ponta de Sao Lourenco s dechberoucími panoramatickými výhledy a krátké za­stavení v městečku Machico.
7. den: volný den, možnost fakultativně panoramatické plavby na repli­ce lodi Kryštofa Kolumba „Santa Maria“, v případě příznivého počasí mož­nost zastávky na koupání a při troše štěstí zahlédnout delfíny a velryby.
8. den: volný čas, transfer na letiště – odlet do Prahy.

Pořadatelem zájezdu je CK Amico travel, s.r.o.Termíny zájezdu

Termín dovolené osoba v 1/2 pokoji osoba na přistýlce

Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha – Funchal – Praha, transfer letiště – hotel – letiště, 7x ubytování se snídaní ve 4* hotelu, průvodce, 1x společná večeře, výlety dle programu, zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje: příplatek za jednolůžkový pokoj (4 990 Kč), fakulta­tivní vstupy a výlety, pojištění.

Cena fakultativních výletů (orientační):

Leváda Quinta Grande – Boa Morte: 50 Eur/os.

Celodenní výlet na severovýchod ostrova: 65 Eur/os.

Plavba lodí Santa Maria: 45 Eur/os.

Minimální počet účastníků: 15 os., změna programu vyhrazena.


Kalkulace ceny zájezdu

Termín ke kalkulaci

Cena (Kč) Počet Cena celkem
osoba v 1/2 pokoji 0,- Kč 0,- Kč
osoba na přistýlce 0,- Kč 0,- Kč

Kalkulace je nastavena pro výpočet pouze jednoho zájezdu - pokud máte zájem o více variant nebo více apartmánů/pokojů stejného typu, stačí, když nám to jednoduše napíšete při rezervaci do poznámky

Celková odhadovaná
cena zájezduKonečná cena se může mírně lišit
a bude Vám potvrzena naším pracovníkem.