Indie - Zlatý trojúhelník, Váranasí a Amritsar

Indie, Indie

Typ ubytování:

Hotel

Typ zájezdu:

Poznávací

Strava:

Snídaně

Vybavení:

Doprava:

Letecká

Pokud máte zájem o tento zájezd, vyberte si termín a spočítejte cenu.

cena již od: 59 990,- Kč


Informace k zájezdu

Pokud vyslovíte slovo Indie, vybaví se Vám jistě mnoho věcí. Nádherný Taj Mahal, posvátná řeka Ganga, tajemné Váránasí, pestrobarevný Jaipur, sikhský zlatý Amritsar a Staré i Nové Dillí. Indie je nejlidnatější zemí světa, která mimo těchto památek nabízí i pohled na místní život, přeplněné ulice s jedinečnou atmosférou a velmi pestrou kuchyni. Indie rozhodně stojí za vidění a získá si Vás.

1. den: Odlet z Prahy do Dillí.

2. den: Přílet do Dillí, prohlídka Starého Dillí – velká Páteční mešita, Červená pevnost (UNESCO), procházka po náměstí Chandni Chowk, Rádž Ghát – místo zpopelnění Mahátmy Gándhího, atd. Večer fakultativně návštěva sound&light show v Červené pevnosti.

3. den: Brzy ráno přejezd vlakem do Amritsaru, snídaně ve vlaku. Odpoledne příjezd do Amritsaru, v případě času krátká procházka a odjezd do vesnice Wagah na indicko-pákistánskou hranici, kde každý večer probíhá speciální ceremoniál „Wagah Attari border closing ceremony“, který je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Návrat do Amritsaru.

4. den: Návštěva Zlatého chrámu, který je nejdůležitější svatyní sikhského náboženství. Je to rozlehlý komplex budov z bílého kamene, uvnitř leží obrovská nádrž a uprostřed ní - jako ostrov - září samotný Harimandir- chrám pokrytý měděným plechem, který je pozlacen několika tunami zlata. Na oběd si můžeme dojít do sikhské jídelny pro poutníky, kde se najednou nají až 4000 lidí. Dále zastávka u „zdi mučedníků“, která je dě- jištěm tzv. amritsarského masakru. Odpoledne vlakem do Dillí.

5. den: Přejezd do Džajpúru, hlavního města státu Rádžastán. Prohlídka „růžového města“ - Městský palác s muzeem (Čadra Mahal), symbol města Hawa Mahal – tzv. Palác větrů, Džantar Mantar (UNESCO) – středověká astronomická observatoř z 18. stol., uličky a bazary starého města.

6. den: Ráno navštívíme pevnost Amber, bývalé sídlo místních mahárádžů se slavnou Zrcadlovou síní a Síní radosti. K pevnosti vyjedeme na slonech. Návrat do Džajpúru, dokončení prohlídky města, návštěva místní tržnice, výstup na „Opičí horu“ s krásným výhledem.

7. den: Ráno přejezd do Ágry. Cestou navštívíme město duchů Fatehpur Sikrí (UNESCO), prohlídka města vítězství, které si nechal vystavět Akbar Veliký jako nové hlavní město, velká Páteční mešita a Sultánský palác z červeného pískovce.

8. den: Za svítání úchvatná prohlídka nejslavnější hrobky lásky TAJ MAHAL (UNESCO) s rozlehlými zahradami – skvost světové architektury. Návrat na snídani a prohlídka Ágry – bývalé sídlo indických panovníků Červená pevnost (UNESCO) s monumentální hrobkou sultána Akbara. Nočním lůžkovým vlakem do Váránasí.

9. den: Dopoledne příjezd do Váránasí a ubytování v hotelu. Váránasí je jedno z nejdéle trvale osídlených měst na světě a je svatým městem pro hinduisty, buddhisty i džinisty. Odpoledne procházka po ghátech u řeky Gangy. Prohlídka Benárské hinduistické univerzity a chrámu Bhárat Mátá s reliéfní mapou indického subkontinentu. Večer možnost zhlédnutí každodenního obřadu Árthí - „uzavírání Gangy“.

10. den: Za svítání projížďka lodí po Ganze okolo posvátných ghátů, kde brzy ráno dochází k rituálnímu očišťování tisíců poutníků v posvátných vodách Gangy. Prohlídka ghátů, kde již po tisíce let nepřetržitě probíhá tradiční zpopelňování. Návrat na snídani a krátký přejezd do Sárnáthu, významného budhistického poutního místa. Prohlídka budhistických chrámů, stúp a archeologického muzea, místo prvního kázání Buddhy. Návrat to Váránasí, návštěva místních tržnic a výrobny hedvábí.

11. den: Ráno přelet do Dillí a prohlídka Nového Dillí - Kutub Minár (UNESCO) - největší cihlový minaret světa a komplex budov, které jsou krásnou ukázkou raně afgánské architektury. Lotosový chrám - krásná stavba v podobě rozvíjejícího se lotosového květu. Humájúnova hrobka (UNESCO), jedinečná ukázka mughalské architektury. Indická brána, transfer na letiště a odlet.

12. den: Přílet do Prahy.


Termíny zájezdu

Termín dovolené 1. a 2. dospělá osoba
19.10.2020
30.10.2020
59 990,- Kč Rezervovat

Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha – Dillí a zpět, vnitrostátní přelet Váránasí - Dillí, 8x nocleh ve 4* hotelech se snídaní, veškeré transfery, jízdenky na vlaky, projížďku po Ganze ve Váránasí, vstupy dle programu, místní a českého průvodce, zákonné pojištění CK Oceán.

Cena nezahrnuje: vstupy a stravu mimo program, bakšišné cca 30 €, indické vízum a pojištění.

Minimální počet účastníků: 15 os., změna programu vyhrazena.


Kalkulace ceny zájezdu

Termín ke kalkulaci

Cena (Kč) Počet Cena celkem
1. a 2. dospělá osoba 59 990,- Kč 0,- Kč

Kalkulace je nastavena pro výpočet pouze jednoho zájezdu - pokud máte zájem o více variant nebo více apartmánů/pokojů stejného typu, stačí, když nám to jednoduše napíšete při rezervaci do poznámky

Celková odhadovaná
cena zájezduKonečná cena se může mírně lišit
a bude Vám potvrzena naším pracovníkem.