Vyberte si dovolenou na pár kliknutí

430 - 61 990,- Kč


Itálie


Itálie (staročesky Vlachy, italsky Italia) je stát ležící v jižní Evropě na Apeninském poloostrově, který se rozkládá na cca 302 000 km². Vznikla 17.3.1861 sjednocením městských států. Itálie patří mezi země s bohatou historií, o čemž svědčí i fakt, že se na jejím území nachází 47 památek UNESCO. Svou kulturou a hlavně krásnými písčitými plážemi láká každý rok velké množství turistů, kteří si zde užívají zaslouženou dovolenou. Itálie se skládá z  20 regionů a  109 provincií. V  našem katalogu si můžete vybrat zájezd do různých italských letovisek.

Friuli-Venezia Giulia (Furlansko-Julské Benátsko) – region v severovýchodní Itálii, jehož hlavním městem je Trieste (Terst) a který hraničí s Rakouskem a Slovinskem. Vzdálenost od Prahy: cca 800 km. V tomto regionu nabízíme letovisko: Lignano

Veneto (Benátsko) – oblast v severní Itálii, jejímž hlavním městem jsou turisty velmi vyhledávané Benátky. Kolem pobřeží se rozprostírají rozsáhlé laguny a převažuje zde pěstování vína. Vzdálenost od Prahy: cca 800 – 900 km. V tomto regionu nabízíme letoviska: Bibione, Caorle, P. S. Margherita, Altanea, Eraclea Mare, Lido di JesoloRosolina Mare

Tipy na výlety 
Vytipovali jsme pro Vás pár možností na výlety v severní Itálii. Všechna tato místa jsou snadno dostupná při cestě na dovolenou i na cestě domů. Každé z nich má svojí charakteristickou atmosféru a rozhodně stojí za vidění. Všichni si zde přijdou na své, a to jak milovníci architektury, historie a umění, tak i milovníci sportu, opery nebo gastronomie.

Palmanova
Palmanova je masivní benátská pevnost z roku 1593 ve tvaru pravidelné devíticípé hvězdy. Tento ojedinělý symetrický tvar má především z obranných a vojenských důvodů. Leží totiž na historické strategické cestě Grado−Aquileia−Udine, 20 km od města Udine. Od roku 1960 je toto město národní památkou. Do města je možné se dostat třemi branami, kterými jsou Porta Udine, Porta Cividale a Porta Aquileia. Malými uličkami se dostanete až do středu této hvězdy, tedy na náměstí Piazza Grande, kde se nachází velká korouhev jako symbol města. Můžete se projít po hradbách města a vydat se tak po stopách italských vojsk, která zde sloužily. U jižní brány můžete navštívit vojenské muzeum s bezplatným vstupem.

Portogruaro
Portogruaro, přezdívané „Malé Benátky“, je město ležící 73 kilometrů od samotných Benátek. Nachází se poblíž vyhlášených italských mořských letovisek. Turisticky atraktivní je především zachovalé hlavní náměstí v benátské verzi gotického slohu. Uprostřed se tyčí radnice charakteristická svým cimbuřím. Za radnicí se line řeka Lemene a  na jejích březích se rozprostírají staré mlýny, dnes využívané k výstavě umění. Lákadlem je také vodotrysk se stylizovaným jeřábem, který má symbolický význam. Portogruaro ve volném překladu znamená „jeřábí přístav“. A dodnes se zde toto ptactvo v hojném počtu vyskytuje. Celé město pak zaujme především svou jedinečnou atmosférou a láká tak k návštěvě.

Verona
Když se řekne Verona, téměř každý si vybaví příběh tragické lásky Romea a Julie ze Shakespearova stejnojmenného románu. Při procházce Veronou můžete navštívit onen světoznámý Juliin dům, který posloužil jako předloha tomuto příběhu. Na Via Capello se průchodem dostaneme na malebné nádvoří. Je zde výhled na slavný balkon, ze kterého Julie vyhlížela Romea. Málokdo už ví, že ve Veroně se ukrývá 3. největší amfiteátr na světě, kde dříve docházelo ke gladiátorským soubojům, popravám či zábavním představení, dnes se zde konají operní představení. Program opery naleznete ZDE. Ve Veroně najdeme nespočet dalších historických památek, díky kterým se toto město pyšní zapsáním do seznamu UNESCO. Toto město lásky nasáklé romantickou atmosférou rozhodně stojí za vidění.

Benátky
Benátky jsou ostrovní město v  laguně rozkládající se na 118 ostrovech. Město je propleteno sítí kilometry dlouhých vodních kanálů a  jednotlivé ostrůvky pak spojuje na 400 mostů. Pohled na město si tak můžete vychutnat z gondoly, jednoho z největších symbolů Benátek. Domy jsou zde vystavěny na dřevěných kůlech a  jsou zapuštěny do moře. Najdeme zde nepřeberné množství významných historických památek. Benátky jsou jedinečné město s velkým historickým významem, který přetrvává dodnes. Díky své unikátnosti jsou zapsány na seznamu UNESCO. Přijdou si zde na své milovníci kultury, architektury, umění, sklářství i gastronomie.


Vybrané destinace v této zemi