Vyberte si dovolenou na pár kliknutí

430 - 61 990,- Kč


Mariánské Lázně

Lázeňský resort Mariánské Lázně najdete v těsné blízkosti německých hranic, v zalesněném údolí. Je obklopen architekturou v novoklasicistním, novorenesančním a secesním stylu. Lázeňské hotely a zpívající fontána s kouzelnou kolonádou z tohoto místa vytvářejí něco, co musíte aspoň jednou za život vidět. Mariánské Lázně jsou domovem stovky studených, železitých minerálních pramenů. Nejkrásnější město v parcích v České republice, klenot architektury obklopen přírodními lesy a nádhernými parky.

 

 

 

Indikace léčby v Mariánských Lázních

 

Nemoci pohybového ústrojí

Vertebrogenní algický syndrom (bolesti zad), degenerativní onemocnění pohybového aparátu (páteře a velkých kloubů), osteoporoza, stavy po ortopedických operacích (s použitím náhrady kloubní).

Nemoci ledvin a močových cest

Chronické záněty močových cest, ledvinové a močové kameny včetně stavů po operaci nebo drcení rázovou vlnou, stavy po operaci ledvin a močových cest, onemocnění prostaty (záněty, stavy po operaci).

Nemoci dýchacího ústrojí

Chronické záněty, průduškové astma, alergické rýmy, stavy po operacích dolních cest dýchacích.

Metabolická onemocnění

Obezita, dna, zácpa, diabetes mellitus, hyperlipoproteinemie.

Gynekologická onemocnění včetně léčby neplodnosti (tato indikace není proplácená pojišťovnou.

Zánětlivá onemocnění vnějších a vnitřních rodidel, stavy po gynekologických operacích, sterilita a infertilita, klimakterický syndrom, urgentní a stress inkontinence moči.

Onkologická onemocnění

Rehabilitace pacientů po ukončené onkologické léčbě nádorů prsu, pohlavních orgánů, popř. jiných onkologických onemocněních kromě zhoubných krevních onemocnění.

Vedlejší diagnozy

Díky přírodním léčivým zdrojům lze s úspěchem léčit také hypertenzi, ischemické choroby srdeční, ischemické choroby dolních končetin a poruchy potence.

 

Zpívající fontána

Zpívající fontána patří mezi dominanty Mariánských Lázní. Nachází se na kolonádě u sochy opata Reitenbergera. Hraje většinou každou lichou hodinu a skladby se střídají v pravidelném sledu. Poprvé se Zpívající fontána rozezněla 30. dubna 1986. V provozu je každoročně od května do října.

Zpívající fontánu tvoří kruhový bazén o průměru osmnácti metrů s dvanáctidílnou kamennou plastikou stylizovaného květu se středem z leštěné oceli. Fontána má deset základních střikových systémů s více než dvěma sty padesáti tryskami, střední střik dosahuje výšky šesti metrů. Celá fontána je řízena počítačem, což umožňuje vytvářet zajímavé střikové kombinace včetně barevného osvětlení. Autorem výtvarného řešení je akademický architekt Pavel Mišík.

Zpívající fontána hraje denně od 7 hodin každou lichou hodinu, ve 21 a 22 hodin včetně projekce s barevným osvětlením.

Slavnostní zahájení 30. dubna ve 21 hodin, ukončení provozu 31. října ve 22 hodin.

 

Tipy na výlet

Zámek Kynžvart, Klášter Teplá, Františkovy Lázně, Karlovy Vary, Hrad Loket, Zámek Bečov nad Teplou, Cheb, ...

 

 


 

 

 


Vybrané zájezdy v této destinaci